LOKALITA DONOVALY

O Donovaloch

Donovaly ponúkajú množstvo atrakcií počas celého roka. V zime je to samozrejme najmä lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly (0,5 km) s množstvom zjazdoviek, požičovne lyžiarskeho vybavenia, psie záprahy, wellness či možnosť jazdy na snežnom skútri. Deti poteší Donovalkovo – hlavné mesto detí (1,2 km) alebo Habakuky – rozprávková dedina podľa rozprávok Pavla Dobšinského (2,5 km). V obci je niekoľko reštaurácií a nachádza sa tu aj Donovalský pivovar (2,1 km).

Letné aktivity

Cez leto zaujme najmä fun aréna (0,6 km), ktorá obsahuje atrakcie ako bobová dráha, lanový park, myšiačikov detský park, bungee trampolíny či elektrokolobežky. Odvážlivci môžu vyskúšať paragliding z vrchu zjazdovky Nová hoľa. Donovaly ponúkajú taktiež veľké množstvo turistických a cykloturistických chodníkov

Širšie okolie

V širšom okolí sa nachádza pútnické miesto v Starých horách (13 km) . Vhodným cieľom na turistiku v letných mesiacoch je Kalište (5 km), dedina vypálená počas druhej svetovej vojny či Špania dolina (22 km), banícka obec s bohatou históriou a tradičnou architektúrou. Neďaleko sa nachádza taktiež Harmanecká jaskyňa (25 km) a smerom na Ružomberok sa nachádzajú Kúpele Korytnica s viacerými prírodnými liečivými prameňmi (6 km). Keďže je chata uprostred Nízkych Tatier, túra akýmkoľvek smerom ponúkne krásne výhľady a úžasnú prírodu národného parku. Najznámejšie trasy vedú na vrchy Zvolen (1403 m.n.m), Kozí Chrbát (1330 m.n.m), Prašivá (1675 m.n.m) či Krížna (1574 m.n.m)