O cHATE​

Útulné ubytovanie od roku 2019

Útulná chata Dolce sa nachádza v obci Donovaly, jednom z najvyhľadávanejších turistických centier Slovenska. Chata prešla kompletnou rekonštrukciou v roku 2019 a nachádza sa len 400 metrov od zjazdovky Nová hoľa. Chata ponúka samostatnú kuchyňu, jednu plnohodnotnú kúpeľňu a ešte jedno ďalšie WC s umývadlom. Na spanie je pripravených 7 nových a pohodlných postelí a dva gauče. Samozrejmosťou je sauna, priestranná obývačka, wifi, letná terasa na grilovanie a parkovanie neďaleko chaty.

  • 10 osôb si nájde pohodlie v troch spálňach
  • Plne vybavená kuchyňa – rúra, kanvica, mikrovlnná rúra, sporák, chladnička a mraznička
  • Obývacia izba s kachľovou pecou, jedálenským stolom, TV, wifi a spoločenskými hrami
  • Vonkajšie posedenie, k dispozícii gril, ohnisko, kotlík na guľáš

Trojpodlažná chata Dolce je vhodná pre každého návštevníka túžiaceho po súkromí v nádhernej prírode Nízkych Tatier. Keďže sa chata nachádza v tichej časti pod lesom mimo hlavnej cesty, ponúka dostatok súkromia a pokoja, no zároveň sú reštaurácie, hotely a zjazdovka Nová hoľa dostupné len pár stoviek metrov od chaty. Tá prešla komplexnou rekonštrukciou v roku 2019.

Prízemie chaty má samostatný vchod a pozostáva zo vstupnej chodby, 0,5 kúpeľne (WC+umývadlo) a jednej spálne kde sa nachádzajú dve spojené postele a jeden gauč. Na prvom poschodí je predsieň s fínskou saunou, plne zariadená kuchyňa (vrátane spotrebičov – chladnička s mrazničkou, mikrovlnná rúra, elektrický sporák, kanvica…), plnohodnotná kúpeľňa spolu s WC a obývačka s balkónom. V obývačke je k dispozícii knižnica, priestranný jedálenský stôl a stoličky. Podkrovie tvoria dve samostatné miestnosti, jedna má tri postele, druhá dve postele.

Chata sa v zimných mesiacoch vykuruje prioritne dvomi kachľovými pecami, ktoré je možné doplniť elektrickými konvektormi. Drevo na kúrenie je počas pobytu zabezpečené. Súčasťou chaty je aj balkón poskytujúci nádherný výhľad na okolitú prírodu Nízkych Tatier. Pod balkónom sa nachádza priestranná terasa vhodná na opekanie či grilovanie a k dispozícii je taktiež aj gril a kotlík na varenie gulášu.

Napísali o nás

Záleží nám na spokojnosti našich návštevníkov, a preto pristupujeme individuálne ku každému pobytu. Zákazníkom sa snažíme vyjsť v ústrety a pokiaľ to nie je možné, vždy sa snažíme odporučiť inú chatu alebo apartmán, ktoré splnia požiadavky návštevníkov.